Nowa fabryka Eurol

piątek, 24 Październik 2014

eurol fabryka

eurol fabryka

Teren usytuowanie nowej fabryki Eurol jest już widoczny z autostrady A35, dzięki ustawionym pięciu nowym olbrzymim zbiornikom do olejów bazowych. Dwa największe zbiorniki mają pojemności po 650.000 litrów. Zostały one przewiezione specjalnym transportem z nabrzeża XL Business Park Twente.

Pojawienie się tych dużych zbiorników jest tylko jednym z wielu działań związanych z nowym placem budowy zakładów Eurol w parku biznesowego w pobliżu A35 w Almelo. Rurociągi zostały ułożone wzdłuż planowanej trasy montażu, a ich lokalizacja na przepompowywanie olejów bazowych bezpośrednio ze statków do zbiorników magazynowych.

Ultranowoczesne technologie i sprzęt.

Tymczasem ciężko pracujemy nad projektem nowego zakładu. Projekt obecnie oczekuje na ostateczne zatwierdzenie ze strony Urzędu Gminy, a do końca tego roku pozwolenie eksploatacji terenu zostanie wydane. Nowy budynek jest wyposażony w najnowsze technologie.

Zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

Zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania jest budowany na wysokość 18 metrów i pojemność do 14.000 palet. Dźwigi automatyczne z poziomu sufitu

obsługują organizację magazynu. Dla obszaru produkcji o wymiarze około 5000 metrów kwadratowych jest planowane dopasowanie wszystkich linii napełniania w jednym układzie liniowym. Elastyczność, szybkość i skuteczność zostały uwzględnione jako wiodące elementy w całym procesie projektowania. W tym momencie konstrukcja instalacji mieszania olejów jest zakończona.

Znaczący wzrost sprzedaży krajowej i międzynarodowej.

W Eurol odnotowano znaczny wzrost sprzedaży krajowej i międzynarodowej w ostatnich latach. Potrzeba osiągnięcia większych możliwości wzrostu produkcji, składowania i zdolności transportowych określiła nasze dalsze działania rozwojowe. W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji zweryfikowaliśmy kilka możliwości w Nijverdal, ale na wybór XL Business Park Twente w Almelo ostatecznie zaważyły najlepsze korzyści logistyczne.

„Ślad środowiskowy”.

Dyrektor Martijn Pfeiffer: „Miejsce lokalizacji inwestycji na osi XL Business Park to wybór na przyszłość. To daje nam przestrzeń aby optymalnie

zaprojektować nasz nowy zakład produkcyjny, do tego ta dogodna lokalizacja przy nabrzeżu z załadunkiem i rozładunkiem .. Nabrzeże pozwala nam jeszcze bardziej zoptymalizować naszą logistykę. Będziemy oleje bazowe i inne surowce otrzymywać drogą wodną a także tą drogą realizować spedycję dla naszych klientów spoza Europy. Około 50% transportu planujemy realizować drogą wodną.”